დევნილთა განსახლების დადებითი და უარყოფითი მხარეები განიხილეს დღეს ქუთაისში, დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში.ყველაზე მნიშვნელოვან პრობლემად გამოიკვეთა ის, რომ
ქუთაისის 2013 წლის ბიუჯეტის პრიორიტეტები უცვლელია
ინფრასტრუქტურის მშენებლობა, რეაბილიტაცია და ექსპლოატაცია, სოციალური ღონისძიებები, განათლება, კულტურულ-სპორტული პროგრამები და ახალგაზრდული ღონისძიებების ხელშეწყობა - ასე გამოიყურება ქუთაისის 2013 წლის ბიუჯეტის პრიორიტეტები, რომელზეც მუშაობა
26 წელი ჩერნობილის ტრაგედიიდან
1986 წლის 26 აპრილს,ჩერნობილის ატომურ ელექტროსადგურზე მომხდარი ავარიის სალიკვიდაციო სამუშაოებში იმერეთის რეგიონიდან 467 ადამიანი მონაწილეობდა. 9 მათგანი უკრაინაში გარდაიცვალა.
"მემარჯვენეების" ინიციატივა
"მემარჯვენეებს" მიაჩნიათ, რომ სათანადო პოლიტიკური ნების არსებობის შემთხვევაში, ქვეყანაში არსებობს ინტელექტუალური რესურსი და ტექნიკური ბაზა, რომ უცხოელ პარტნიორებთან თანამშრომლობით მოხდეს თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი ტრაქტორების გამოშვება.
2 მაისობისთვის მზადება საგანგებო რეჟიმში ხორციელდება
ცენტრალურ მოედანზე სამუშაოები საგანგებო რეჟიმში მიმდინარეობს, რის გამოც ტრანსპორტის მოძრაობა მოედანზე დროებით შეჩერებულია. მუშებმა ამ დროისთვის უკვე დაასრულეს ტერიტორიაზე ქვაფენილის დაგება. სამუშაოების ბოლო ეტაპს გადის მიხელ სააკშვილის საყვარელი შადრევანიც.
ქუთაისში ელექტროენერგიის დაზოგვაზე იზრუნებენ
გარე განათების სისტემის საპილოტე პროექტის პრეზენტაცია ქუთაისის მერიაში დღეს გაიმართა.
ქუთაისში დასუფთავების კუთხით პრობლემები კვლავ რჩება
დასუფთავების განყოფილების უფროსმა ფრიდონ ბეშკენაძემ დღეს გამართულ საკრებულოს სხდომაზე განხორციელებული ორგანიზაციული და პრაქტიკული ღონისძიებების შესახებ წარადგინა ინფორმაცია.წარმოდგენილ ანგარიში მიღწეული შედეგების გარდა, საქმიანობის ხარვეზებსაც შეეხო.
ქუთაისის ბიუჯეტი 17 მილიონით გაიზარდა
ქუთაისში, მშენებარე პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებული საცხოვრებელი სახლების რეაბილიტაციისა და მასთან დაკავშირებული სხვა ხარჯებისთვის, ქუთაისის მიმდინარე წლის ბიუჯეტიდან 2 500 000 ლარი გამოიყო. ქალაქის ბიუჯეტში ცვლილებების შეტანის პროექტი დღეს, ქუთაისის საკრებულომ დაამტკიცა.