სულაც არ არის საჭირო თეოკრატიული მმართველობის დამყარება იმისათვის, რომ მართლმადიდებელი ეკლესიის ნაწილი განაგებდეს საქმის კურსს, ილაშქრებდეს საქართველოს კონსტიტუციის წინააღმდეგ
ლია უკლება - ყველა ერთად შეთანხმდა, რომ შეურაცხყოფა მივაყენე რელიგიურ სიწმინდეებს
მარიამის "თვითმკვლელობის მცდელობა" არის მესიჯი იმისა, რომ ღირსები ვართ უღმერთოდ დაგვტოვოს.
დავით გაბუნია: „აქტუალურობა - ამ სიტყვის ყველა შესაძლო გაგებით - აი, რას ვითხოვ თეატრისგან“
11:23 | 15.06.2013
"რაც შეეხება თეატრის „ტაძრად“ და მაღალი სულიერების კერად დანახვას, ამაზე სერიოზულად ლაპარაკი მიჭირს, ცოტა მეცინება ასეთ მოწიწებაზე. ძალიან ბანალური ვიქნები, მაგრამ მაინც ვიტყვი: თეატრმაც უნდა აირეკლოს ის, რაც მის გარშემო ხდება".
ზაალ ჩხეიძე: "ქართული სკოლის პრობლემები უმოქმედობაში გამოიხატება"
14:01 | 31.05.2013
"ქართული სკოლის პრობლემები ყველაზე თვალსაჩინოდ "რაიმეს" კეთებასა კი არა, პირიქით, უმოქმედობაში გამოიხატება. ზოგადად საზოგადოებაში განათლების დაბალი დონე ქმნის საუკეთესო საფუძველს შოვინისტური გამოხტომებისათვის"
„ეკლესია ფაქტობრივად უფრო და უფრო შორდება ქრისტიანულ ღირებულებებს“
20:42 | 22.05.2013
„პირადი ცხოვრების თავისუფლება არის ის ფუნდამენტი, რომელზეც დგას ნებისმიერი თავისუფალი საზოგადოება და თავისუფალი სივრცე. ჩვენთან პრობლემა მდგომარეობს იმაში, რომ ადამიანები ამ პირადი ცხოვრების თავისუფალ სივრცეს არ უტოვებენ ერთმანეთს. “
„ანტიქრისტეს ფენომენი აზროვნების წესში და ადამიანის სულიერ არჩევანთანაა პირდაპირ კავშირში“
10:18 | 05.05.2013
ქართულ რელიგიურ სივრცეში ყურადღების ცენტრში ექცევიან ნივთები, სიმბოლოები, ციფრები, რომელთაც ენიჭებათ ქრისტიანული თუ არტიქრისტიანული სტატუსები. რამდენად გამოისახება ანტიქრისტე საგნებში?